Bilgi ve tecrübelerimizle iç süreçlerinizi beraber değerlendiriyor; yol haritası çıkarıyoruz. CRM projeleriniz için kullanıcı, sistem yöneticisi ve teknik personel eğitimlerini beraber planlıyoruz.

İletişim

+90 212 483 7318

+90 554 750 46 77

info@zenobilisim.com

YTÜ, Davutpaşa Kampüsü - Teknopark C1-109

5307 Summerhill Manor Lane - TX77494 Houston, Texas

İnsan Kaynakları Yönetimi Nedir?

İnsan kaynakları yönetimi yazılımları, artık şirket içi bordro işlemlerinden çok daha fazlasını kapsıyor. Modern İK çözümleri, saati ve devamsızlığı takip etmenin ve herkesin zamanında ödeme almasının ötesine geçerek temel İK süreçlerindeki zaman alıcı unsurları otomatikleştirir ve İK takımlarının yetenek yönetimi ve personel büyütme modeline geçiş yapmasına yardımcı olur. 

İK çözümlerini araştırırken üç ana kısaltma ile karşılaşırsınız: İnsan kaynakları bilgi sistemi (HRIS), insan kaynakları yönetim sistemi (HRMS) ve insan sermayesi yönetimi (HCM).

Dynamics 365 Human Resources gibi İK yazılım türleri hakkında bilinmesi gereken, size kısaltmalar arasındaki farkı söyleme konusunda yardımcı olmak için uygulanabilecek bazı genel kurallar bulunmaktadır.

İK Yazılımının Başlıca Hedefleri

Modern İK yazılımları, HRMS veya HCM olup olmadığına bakılmaksızın, dört temel İK işlemini destekleyecek şekilde tasarlanmıştır:

 • Bordro yönetimi
 • Kazanç yönetimi, izin ve devamsızlık ile saat ve işe devam gibi Core HR programları
 • Yetenek deneyimleri
 • İş Gücü Planlama ve kişi analizleri.

Başka bir deyişle, görevi iş akışını otomatikleştirerek personel deneyimini dijitalleştirmektir. Bu, İK takımı üyelerine bir bütün olarak kurum için stratejik iş ortakları olmaya odaklanabilmeleri amacıyla el ile gerçekleştirilen zaman alıcı görevler için zaman kazandırır. İK uzmanları doğru yazılımlarla desteklendiğinde odak noktalarını kültüre, çalışanları elde tutmaya ve diğer yüksek değerli önceliklere yöneltebilirler.

 1. Kurum yapılarını, hiyerarşileri ve iş tanımlarını doğru şekilde yansıtan yönetimle kurumsal karmaşıklığı azaltın. İş gücü gereksinimlerinizi karşılayan insan sermayesi yönetim (HCM) ekosistemi oluşturmak için Linked-in, bordro, yetenek yönetimi, işe alım konusunda İK çözümlerine bağlanın.
 2. Hiyerarşi grafiklerini, bağlı çalışanları ve yöneticileri hızlıca görüntüleyin. Çalışan ve pozisyon değişikliklerinin yanı sıra açık pozisyonlar ve iş gücünüze dair analizler dahil olmak üzere istihdam bilgilerini gözden geçirin.
 3. Otomatikleştirilmiş süreçler, iş akışları ve görev yönetimiyle İK uzmanlarınızın üretkenliğini artırarak kendi işlerine öncelik vermelerine yardımcı olun.
 4. Microsoft Azure üzerinde oluşturulan bir HCM tarafından sağlanan güvenlik, gizlilik ve uyumluluk ile kurum performansını destekleyin.
 1. Çalışanların profil güncelleştirmelerini, eğitimi, performans izlemeyi ve izin isteklerini yönetebileceği self servisi etkinleştirin.
 2. Yönetici başarısını artırın ve kolay ekip performansı ve geri bildirim izlemenin yanı sıra rutin görevler için iş süreci otomasyonu ile İK görevlerini daha etkili bir şekilde tamamlamalarına yardımcı olun.
 3. Çalışan gelişimini hızlandırın. Eğitim ve sertifika izlemeyi etkinleştirerek personelin gelişmesine yardımcı olun.
 4. Personelin kalan izinlerini kolayca görmesine ve izin isteklerini göndermesine yardımcı olan Microsoft Teams ile sorunsuz bir deneyim sunun
 1. Family and Medical Leave Act (FMLA) ve Americans with Disabilities Act (ADA) gibi değişen genel düzenlemelere uygun, uyumlu ve rekabetçi programlar oluşturarak izin ve devamsızlık raporlamasını basitleştirin.
 2. Tanımlanan yönergelere göre ücret programları oluşturun ve kurum genelinde kullanıma alma işlemlerini otomatikleştirmek için programları tek tek ya da toplu olarak kolayca ayarlayın.
 3. Sosyal yardım gruplarına, hiyerarşilere, esnek kredilere ve otomatik kaydolmaya olanak tanıyan esnek, yapılandırılabilir self servis kayıt araçlarıyla sosyal yardım yönetimi tanımlayın.
 4. Mevcut bordro sisteminize bağlanın. Ceridian Dayforce gibi bordro sağlayıcılarla entegrasyon yaparak bordro, bütçe ve vergi beyannamesi sunun. Kurumunuzun işletme giderlerini izleme işlemini geliştirmek için Microsoft Dynamics 365 Finance kullanın.
 5. İşe alımı geliştirin ve uçtan uca işe alma deneyiminizi yönetmek için Linked-in Talent Solutions gibi mevcut yetenek kazanım sistemleriyle (ATS) veya Microsoft AppSource uygulaması ile doğru adayları bulun.
 1. Microsoft Power BI panolarıyla tüm cihazlardan, insan kaynakları verilerini bir araya getirmenize, analiz etmenize ve görselleştirmenize yardımcı olan zengin iş gücü planlamasını geliştirin.
 2. İK programlarını izleyin ve analiz edin.
 3. Customer Voice’taki anket içgörülerini ile personel işbirliğine dayalı bir iş ortamı oluşturun.
 4. Dynamics 365 Human Resources ve mevcut sistemler ile gelen verileri merkezileştirmek için Common Data Service kullanarak karmaşıklığı azaltın.

İnsan Kaynakları Yönetimi, operasyonel mükemmelliği, kurumsal çevikliği ve personel deneyimini dengeleyerek çalışanların ve kurumun başarıya ulaştığı bir iş ortamı oluşturmak amacıyla tasarlanmıştır.

Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

EnglishTurkish
Tıkla Ara